آیا می خواهید از گوشی موبایل خود برای تقویت عملکرد سیستم شنوایی خود استفاده کنید؟ همین حالا این اپلیکیشن ها را دانلود و نصب کنید.

اپلیکیشن هایی برای افراد مبتلا به کم شنوایی و وزوز گوش

پیشرفت تکنولوژی امروزه به دنیای شنوایی نیز ورود کرده است و در حال بهبود کیفیت این حس به خصوص برای افرادی که مبتلا به مشکلاتی در این زمینه هستند، می باشد. جدیدترین پیشرفت تکنولوژی در زمینه طراحی سمعک ها و گوشی های موبایل به کاربران سمعک ها امکان کنترل کامل سمعک های خود را می دهد.

امروزه شما به کمک گوشی موبایل یا تبلت خود از اپلیکیشن های شبیه ساز کم شنوایی و اپلیکیشن های ارتباطی گرفته تا اپلیکیشن های کنترل و تنظیم میزان تقویت سمعک، می توانید همه و همه را در اختیار خود داشته باشید و برنامه هایی متناسب با هر نیاز خود را در این زمینه در گوشی موبایل خود پیدا خواهید کرد.

اپلیکیشن های برگزیده

اما امروزه با وجود تعداد بالای اپلیکیشن های موجود، پیدا کردن موارد مناسب قطعا برای شما دشوار خواهد بود. برای آسانتر کردن کار برای شما، من در این مقاله لیستی از اپلیکیشن های برگزیده کم شنوایی و وزوز گوش را جمع آوری کرده ام. پس اگر می خواهید از جدیدترین فناوری ها برای عملکرد بهتر شنوایی خود استفاده کنید، به موارد پیشنهادی نگاهی بیندازید ...

1- Sound Scouts

 اپلیکیشن Sound Scouts یک اپلیکیشن بسیار مفید برای تست شنوایی است که کارکرد آن از نظر بالینی به اثبات رسیده است، این اپلیکیشن برای کودکان بالای 4 سال، همچنین نوجوانان و بزرگسالان طراحی شده است. اگرچه هیچ چیز نمی تواند جایگزین یک تست شنوایی جامع که توسط شنوایی شناس (ادیولوژیست) انجام شده است، باشد اما این تست شنوایی مبتنی بر تکنولوژی روز به شما امکان می دهد تا در هر زمان عملکرد شنوایی خود را بررسی کنید.

 اپلیکیشن Sound Scouts برای کودک یا نوجوانانی که ممکن است برای شرکت در اولین تست شنوایی خود استرس داشته باشند، راهی عالی برای آماده کردن آنها است.  اپلیکیشن Sound Scouts با استفاده از تست های تعاملی، تصاویر کارتونی و انیمیشن ها، باعث می شود تست شنوایی برای تمامی گروه های سنی سرگرم کننده باشد!

 اپلیکیشن Sound Scouts هم در سیستم عامل های iOS و هم در سیستم عامل Android در دسترس است، بنابراین می توانید از برنامه در دستگاه های مختلف استفاده کنید. سازندگان این اپلیکیشن توصیه می کنند هنگام استفاده از اپلیکیشن، حتی برای کودکان و نوجوانان، از هدفون های بزرگسال با کیفیت مناسب استفاده کنید. پس کافیست هدفون خود را بردارید، به راحتی برنامه را دانلود و نصب کنید و با تست شنوایی سرگرم شوید.

 

2- Too Loud?

سر و صدای بیش از حد می تواند به عملکرد شنوایی ما آسیب برساند، اما مشکل اصلی اینجاست که ما معمولاً نمی دانیم که دقیقاً چه موقع شدت صدا بیش از حد می شود. اپلیکیشن Too Loud? اپلیکیشن نظارت بر حجم صدای موجود در محیط است. یعنی با استفاده از این اپلیکیشن شما می توانید از عملکرد شنوایی خود در هر زمان محافظت کنید.

اگرچه در بسیاری از موارد کم شنوایی ناشی از سر و صدای زیاد قابل پیشگیری است، اما معمولاً ما وقتی در معرض سطوح خطرناکی از بلندی صدا هستیم قادر به سنجش بلندی صدا و شنوایی خود نیستیم. این بدان معناست که متأسفانه، بسیاری از افراد در شرایطی دچار کم شنوایی و وزوز گوش می شوند که می توان به راحتی از آن جلوگیری کرد.

اگر می خواهید در هر کجا که هستید، قادر به محافظت از عملکرد شنوایی خود باشید، اپلیکیشن Too Load? است مناسب شما است. این اپلیکیشن شما را قادر می سازد سر و صدای بیش از حد را شناسایی کنید؛ همچنین به شما امکان محافظت از گوش و عملکرد شنوایی خود را در هر محیط می دهد. چه در خانه، چه در محل کار و چه در مدرسه و دانشگاه باشید، این برنامه مفید به شما کمک می کند تا از سلامتی خود محافظت کنید.

 

3- Signia App

اگر سابقه استفاده از سمعک را دارید یا تازه سمعک تهیه کرده اید و قرار است برای اولین بار از سمعک استفاده کنید، به شرطی که سمعک های شما محصول کمپانی زیمنس (سیگنیا) باشند، می توانید از اپلیکیشن Signia App برای کنترل سمعک خود استفاده کنید..

با استفاده از گوشی موبایل و اپلیکیشن  Signia App، شما می توانید سمعک های خود را به راحتی کنترل کنید. همچنین می توانید علاوه بر بلندی صدا، برنامه های مختلف سمعک و زیر و بمی صدا را نیز تنظیم کنید. علاوه بر این، به کمک اپلیکیشن  Signia App شما می توانید تنظیمات سمعک خود را به گونه ای تغییر دهید که تنها صداهای یک سمت شما را تقویت کند و دیگر صداهای محیط را تقویت نکند. این تکنولوژی برای زمانی که یک نفر در یک مهمانی کنار شما در حال صحبت کردن است و تشخیص گفتار وی برای شما دشوار می باشد، یا به هنگام تماشای تلویزیون یا در جلسات مهم کاری می تواند بسیار کارآمد باشد.

وقتی بخواهید صدای تلویزیون یا موبایل را سمعک خود دریافت کنید، باز هم این اپلیکیشن شما را تحت پوشش قرار می دهد. همچنین اگر سمعک های شما شامل یک سیگنال صوتی درمان وزوز گوش است، شما می توانید تنظیمات آن را از طریق اپلیکیشن تغییر دهید تا علائم وزوز گوش خود را به حداقل برسانید.

این اپلیکیشن همچنین شما را در تماس مستقیم با متخصص شنوایی شناس خود قرار می دهد، حتی اگر نمی توانید به صورت حضوری شنوایی شناس (ادیولوژیست) خود را مقالات کنید، با گزینه هایی برای تماس ویدیویی، تماس صوتی و گفتگوی متنی ، هر زمان که نیاز باشد می توانید به ایشان دسترسی پیدا کنید.

 

اپلیکیشن Signia App برای هر دو سیستم عامل Android و iOS قابل استفاده است، پس چرا همین امروز آن را دانلود و نصب نمی کنید؟

 

4- Purple P3 Mobile

اپلیکیشن Purple P3 ارتباط ویدیویی ارائه می دهد همین الان شما می توانید در هر کجا که هستید به کمک گوشی موبایل خود با هر کسی که دوست داشتید، ارتباط ویدئویی داشته باشید. این اپلیکیشن نیز در هر دو سیستم عامل Andriod و iOS ، به آسانی قابل استفاده است.

این اپلیکیشن تماس گیرندگان ناشنوا را قادر می سازد تا به راحتی از طریق تلفن با دیگران ارتباط برقرار کنند. برای انجام این کار با استفاده از یک مترجم ASL ، کافی است برنامه را باز کنید و مترجم را در جریان آن قرار دهید که با چه کسی یا در کجا می خواهید تماس بگیرید.

با این حال اپلیکیشن  بسیار بیشتر از یک سرویس تماس ویدئویی ارائه می دهد. این اپلیکیشن با اطلاع رسانی تماس های دریافتی، اتصال به ساعت های هوشمند مچی، امکان جستجوی شماره ها و نمایش اطلاعیه ها در یک صفحه کامل، مجموعه ای کامل از ویژگی ها و عملکردها را ارائه می دهد.

 

شنوایی خود را همین حالا بهبود ببخشید

در کلینیک سمعک قصر، ما متعهد به ارائه سمعک های پیشرفته و دارای آخرین تکنولوژی روز هستیم، بنابراین اگر تصور می کنید کم شنوایی شما را عقب نگه داشته یا باعث می شود احساس انزوا کنید، می توانید عملکرد شنوایی خود را ارتقا داده و آسان تر از گذشته برقراری ارتباط کنید.

مهم نیست که کدام نوع از انواع کم شنوایی را تجربه می کنید، طیف گسترده ای از سمعک های ما در سبک های مختلف و سطح عملکردی مختلف می تواند حس شنوایی شما را بهبود بخشد. از تکنولوژی درمان وزوز گوش گرفته تا اتصال به موبایل و تلویزیون و پخش بلوتوثی، سمعک های ما تمام این ویژگی ها را در برگرفته اند و مطابق تکنولوژی روز طراحی شده اند.

برای برقراری ارتباط با کلینیک سمعک قصر کافیست با شماره تماس 021-88750930 ارتباط برقرار کنید یا به صورت حضوری به کلینیک سمعک قصر به آدرس تهران، چهارراه قصر ابتدای شهید بهشتی، پلاک 17، مجتمع پزشکان قصر، طبقه 9، واحد 902 مراجعه کنید.